T: 0492 319 60 - M: 070-381 12 91 alt M: 073-030 38 12 info@vimmerbybowling.se

POÄNGJAKTEN 2016-2017

Måndagen den 1 maj kl. 11:00 spelas Smålandsfinalen av Poängjakten 2016 i Classic Bowl Vimmerby. Bowlinghallar meddelar sin finalist på info@vimmerbybowling.se eller 0492-31960.

Oljeprofil: Chichen Itza 40′

Se här för affisch!


Resultat Kval (6 serier inkl. hcp)

Namn:Serie 1Serie 2Serie 3Serie 4Serie 5Serie 6Totalt:
Erik Eklund2492292152572122321394
Fredrik Croona2102421982152192321316
Robert Palmgren 2142032092152611781280
Patrik Limegård1622291952142392291268
William Berggren2072511662302002091263
Robin Johansson1922042221842351971234
Ulf Rosander 1791951951962092431217
Peter Thorstensson1831842252291872001208
Jimmy Andersson2252152151801671781180
Jouko Rapakko1771991491951682081096

Resultat Finalkarusell Steg 1

Namn:Steg 1
Patrik Limegård225
Robert Palmgren223
Fredrik Croona220
Erik Eklund205

Resultat Finalkarusell Steg 2

Namn:Steg 2
Patrik Limegård229
Robert Palmgren190
Fredrik Croona189

Resultat Finalkarusell Steg 3

Namn:Steg 3
Patrik Limegård240
Robert Palmgren222